Vodotes HASOFT 25kg

Vodotes HASOFT 25kg

Hodnotenie produktu: 4.14/5 (7x)

Vaše hodnotenie:

Univerzálna vodotesná opravná malta určená najmä na zhotovenie hydroizolačnej vrstvy na betónovom podklade.

28,77 € s DPH

35,60 € s DPH Zľava 6,83 €

Dostupnosť: Na sklade

VODOTES je maltová zmes určená najmä na zhotovenie hydroizolačnej vrstvy na betónovom podklade. Uplatnenie nachádza tiež pri opravách presakujúcich betónových a železobetónových konštrukcií. Na povrchu betónovej konštrukcie vytvára izolačnú vrstvu nepriepustnú pre vodu, oleje, organické rozpúšťadlá, ropné produkty a pod. Na maltu vodotes môže byť nanášaný ľubovoľný typ sekundárnej ochrany v závislosti od expozície opravenej konštrukcie. Malta sa dodáva v jednej zrnitosti s potlačenou stekavosťou pre aplikáciu na zvislé povrchy a podhľady. VODOTES je jednozložková hydroizolačná maltová zmes s obsahom kryštalizačnej tesniacej prísady (utesňuje póry v betóne rastom špeciálnych kryštálov).

Výhody
aplikuje sa pokládkou, ručne alebo suchým nástrekom;
má výbornú pevnosť a prídržnosť k podkladu;
je trvalo odolný voči vode a mrazuvzdorný;
je objemovo kompenzovaný;
trvalo utesňuje betónový podklad v dôsledku sekundárnej kryštalizácie v pórovom systéme zvodnelého betónu;
má vysokú chemickú odolnosť;
utesňuje betónový podklad aj voči ropným produktom.

Aplikácia - PRÍPRAVA PODKLADU
Z podkladu musí byť pred nanášaním odstránený všetok nesúdržný, uvoľnený, zvetraný či inak viditeľne poškodený betón. Korodujúca výstuž musí byť šetrne uvoľnená a zbavená koróznych splodín. Povrch betónu je bezpodmienečne nutné náležite prevlhčiť, a to opakovane aspoň 120 minút pred aplikáciou sanačného materiálu. Dôkladne prevlhčený betón musí byť matne vlhký, nie pokrytý lesklým vodným filmom. Na prípravu savých a nesúdržných podkladov doporučujeme penetráciu.

Príprava materiálu
VODOTES je dodávaná v podobe vhodnej priamo pre suchý nástrek a jej strojné nanášanie nevyžaduje na stavenisku obvykle žiadne opatrenia. Pre ručné nanášanie sa malta pripravuje len zmiešaním s vodou pomocou pomalobežného miešadla. Hrúbka v jednom pracovnom zábere min. (15mm) hrúbka v jednom pracovnom zábere max. (25mm)

Použitie
VODOTES je možné aplikovať ručne alebo strojne suchým nástrekom. Ručné nanášanie malty sa vykonáva buď nahadzovaním, alebo naťahovaním. Malta sa nanáša po vrstvách, ktoré by nemali v jednom pracovnom zábere presiahnuť maximálnu hrúbku uvedenú v tabuľke. Finalizácia povrchu sa vykonáva po „zavädnutí" poslednej vrstvy najlepšie suchým polyuretánovým hladidlom. Je neprípustné povrch finalizovať za mokra. Opravené plochy je nevyhnutné ihneď po dokončení náležite ošetriť. Hlavne je nutné zabrániť priamemu slnečnému svitu, pôsobeniu vetra a ďalších faktorov urychľujúcich nežiaduce odparovanie zámesovej vody.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info