Kúpeľňová izolácia HASOFT 4kg

Kúpeľňová izolácia HASOFT 4kg

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Je určená ako izolácia proti stekajúcej vode, na prekrytie trhlín v podkladoch stavebných materiálov. Je možné ju použiť ako pružnú membránu pod keramické obklady a dlažby, ktoré možno nalepiť flexibilnými lepidlami.

25 € s DPH

Dostupnosť: Na sklade

Kúpeľňová izolácia nie je vhodná na použitie v exteriéri. Nehodí sa na ťažšie prevádzkové zaťaženie, na izoláciu plôch trvalo vystavených vlhkosti alebo umiestnených pod vodou, do chemicky agresívneho prostredia ani prekrytie aktívnych trhlín a dilatačných škár. Nie je možné ju použiť ako finálnu vrstvu odolávajúcu oteru a UV žiareniu. Nie je možné ju tiež použiť na nanášanie na trvalo vlhké podklady a na podklady, ktoré môžu uvoľňovať oleje alebo plastifikátory. Pre všetky náročné aplikácie, keď je podklad vlhký, predpokladáme trvalé zaťaženie vodou alebo na vonkašie použitie je potrebné použiť dvojzložkovú hydroizoláciu.

Výhody
namiešaná v ideálnej konzistencii a pripravená na okamžité použitie;
jednoducho spracovateľná;
výborná priľnavosť k väčšine poréznych stavebných materiálov (sadrokartón, drevotrieska a pod.);
vysoko pružná, vhodná aj na anhydritové podklady;
hygienicky neškodná.

Aplikácia - PRÍPRAVA PODKLADU
Podklad musí byť suchý a nesmie byť zaprášený. Z povrchu podkladu musí byť odstránený všetok nesúdržný, uvoľnený, zvetraný či inak viditeľne poškodený materiál a povrch nesmie byť postriekaný látkami negatívne ovplyvňujúcimi súdržnosť s podkladom (tuky, oleje a pod.).

Príprava materiálu
Kúpeľňová izolácia je už od výrobcu namiešaná do optimálnej hustoty. Neriediť! Materiál je vhodné nanášať štetcom alebo valčekom. Použité náradie omyte po práci vlažnou vodou.

Použitie
Kúpeľňová izolácia sa na savé podklady aplikuje najskôr ako penetrácia nariedená v pomere 1:1. Pri silne savých materiáloch ako napr. pórobetón, sadrokartón a pod. je penetrácia nevyhnutná! Po zaschnutí vykonávame v ďalšom technologickom kroku prvý náter v celej ploche. Do tejto prvej súvislej vrstvy sa v exponovaných miestach (rohy, prestupy, styk vodorovných a zvislých plôch) vkladá tesniaci pás podľa technologického postupu príslušného k týmto prvkom. Dbajte na dokonalé preschnutie prvej vrstvy! Následne (cca po 24 hod.) pri normálnych klimatických podmienkach je možné vykonať druhý náter – najlepšie krížom na náter prvý. Konečná úprava pod obklady a dlažby by mala dosahovať hrúbku cca 1 mm. Po dokonalom vyschnutí (cca za 24 hod.) je možné pokladať dlažbu alebo obklad s použitím flexibilného lepidla.

Približná spotreba: 1,0 kg/m2 pri 2 náteroch
Balenie: 4kg

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie